Call Now

نحوه نصب پمپ تصفیه استخر

نحوه نصب پمپ تصفیه استخر
25 مهر 1401

نحوه نصب پمپ تصفیه استخر

5/5 - (1 امتیاز)

زمانی که شما به استخر می روید، قبل از هر چیزی به تمیز بودن آب استخر توجه می کنید؛ اما این تمیزی نیازمند نصب پمپ تصفیه استخر است. حتما خودتان هم به این فکر افتاده اید که برای استخر شخصی تان در منزل، فیلتر تصفیه استخری قرار دهید اما باید نحوه نصب پمپ تصفیه استخر Pool treatment pump را بدانید تا اشتباه نکنید که این مقاله می تواند به شما کمک کند تا کارتان را دقیق و اصولی انجام دهید.

مراحل نصب پمپ تصفیه استخر

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، برای اینکه از رشد باکتری و جلبک و همچنین تیره شدن آب استخر جلوگیری شود، حتماً باید پمپ تصفیه استخر داشته باشید؛ اما سوال اینجاست که نحوه نصب پمپ تصفیه استخر چگونه است. همه چیز بستگی به مدل پمپی دارد که انتخاب کرده اید. در واقع نوع فیلتر، ابعاد و حجم استخر جزء عوامل بسیار مهمی می باشد که به شما کمک می کند تا یک انتخاب مناسب برای پمپ داشته باشید اما به طور کلی، اکثر پمپ هایی که برای استخر استفاده می شود، دو بخش دارند.

بخش جلویی برای مکش آب استخر است و بخش دیگر آب را به سمت مخزن هدایت می‌ کند. اگر پمپی که انتخاب کرده اید؛ قدرت زیادی داشته باشد، پمپاژ آب به درون مخزن بیشتر اتفاق می افتد و همین باعث می شود که سرعت تصفیه آب بالاتر برود که نصب پمپ تصفیه استخر را هم راحت تر می کند.

زمانی که می‌خواهید پمپ تصفیه استخر را نصب کنید، باید این کار را به گونه ای انجام دهید که محفظه داخلی پمپ زیر سطح تراز آب قرار بگیرد؛ یعنی پروانه پمپ باید داخل آب غوطه ور باشد و در نتیجه بهترین حالت نصب پمپ اتفاق می افتد. اولین کاری که باید انجام دهید، این است که پمپ را در فاصله نزدیک از محل، راه اندازی قرار دهید.

بیشتر بخوانید :  انواع بخاری های برقی

همچنین می توانید پمپ را روی یک پالت بگذارید که جنس آن از پلاستیک یا چوب باشد.
بعد از اینکه این کار را انجام دادید، از دور نگاهش کنید و ببینید که آیا محل نصب پمپ تراز و محکم است یا نه. در زیر پمپ می توانید از فاصله پرکن استفاده کنید که به تراز پمپ کمک می کند. برای نصب پمپ تصفیه استخر باید آن را در محلی بگذارید که تردد خیلی کم اتفاق می افتد و احتمال اینکه پمپ خیس شود، وجود ندارد.

در مراحل نهایی باید به سراغ بالشتک های چوب پنبه ای بروید که سر و صدای زیاد را کم می کند و زمانی هم که برای پمپ استفاده‌شان می ‌کنید، باید تحمل این را داشته باشد که دو برابر وزن پمپ را طاقت بیاورد.

ظرفیت پمپی که در استخر استفاده می‌ کنید، باید به اندازه ای باشد که بتواند جریان آب در کل استخر را حداقل سه بار در شبانه روز انجام دهد.

نکات نگهداری پمپ تصفیه استخر

بعد از اینکه نصب پمپ تصفیه استخر را یاد گرفتید، باید نکات نگهداری از آن را هم بدانید که شامل موارد زیر است:

باید از روغن کاری به صورت منظم و خشک بودن موتور پمپ اطمینان حاصل کنید تا خرابی غیرقابل جبرانی اتفاق نیفتد.
باید فضا را به گونه ای طراحی کنید که جریان هوا در اطراف فضای موتورپمپ وجود داشته باشد.
نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید، این است یک پناهگاه مناسب برای پمپ استخرتان درست کنید تا ظاهر و نمای خیلی مرتب تری را به وجود بیاورد.
از طرفی باید بازدید منظم از پمپ استخر داشته باشید و این کار را توسط یک فرد با تجربه و حرفه‌ای به انجام برسانید.

بیشتر بخوانید :  شرایط مطلوب آب استخر

به طور منظم آب استخر را تمیز کنید تا خیالتان از بابت هرگونه آلودگی و مشکل راحت باشد.

پمپ استخر باید از صافی یا پیش فیلتر یا استرینر برخوردار باشد؛  برای اینکه بتوانید طول عمر این پمپ ها را افزایش دهید، باید هر سال یک الی دو بار آن را سرویس کنید. در واقع سرویس و جرم گیری منظم باعث می‌ شود که رطوبت و آلودگی‌ ها کمتر شود و اختلاف دمایی اتفاق نیفتد.

نکات نگهداری پمپ تصفیه استخر

کلام آخر

طبق توضیحاتی که برایتان ارائه شد، متوجه شدید که نحوه نصب پمپ تصفیه در استخر چگونه است و در نتیجه می توانید این کار را زیر نظر افراد متخصص انجام دهید؛ البته زمانی به نتیجه درست و مورد نظر می ‌رسید که یک پمپ با کیفیت خریداری کرده باشید که سایت هوایش انواع پمپ استخری را در اختیار شما قرار می دهد.