با توجه به سئوال ها و پرسش های مختلفی که بصورت تلفنی یا ایمیلی داشتید تصمیم گرفتیم برخی از سئوالات رایج شما عزیزان را در اینجا پاسخ دهیم:

سوال : آیا میشود مشعل گازوئیلی قدیمی را به مشعل گازی تبدیل کرد ؟

جواب : بله میشود ولی به دو دلیل پیشنهاد نمیشود ، اوّل از لحاظ ایمنی ممکن است مورد تأئید نباشد دوّماً به لحاظ قیمت و تأمین قطعات ریز آن ممکن است به مشکل برخورد کنید .

سوال : چرا پکیج در آپارتمان های کوچک نصب و گارانتی نمیشود ؟

جواب : بدلیل تأمین اکسیژن مورد نیاز پکیج و مسائل ایمنی که البته بعضی از شرکتها در صورت داشتن دریچه هوای تازه و استفاده از دودکش دوجداره پکیج را نصب و گارانتی میکنند .

سوال : منبع دوجداره ما سوراخ شده است و حدود 20سال است کار کرده است ، شما مبدل صفحه ای پیشنهاد میکنید ؟

جواب : به طور کلی خیر ، تنها مزیت مبدل صفحه ای کوچک بودن آن نسبت به منبع میباشد امّا معایبی همچون نیاز دائم به روشن بودن پمپ ، تغییر لوله کشی ، عدم ذخیره آب گرم و اسید‌ شوری مکرر را دارد .

سوال :واحد مسکونی من درزیرزمین است و رادیاتورهای من گرمای خوبی ندارند چرا؟

جواب :احتمالا موتورخانه شمانیز در زیرزمین است و واحد شما کنار آن قرار گرفته باید بدانید هرگاه پمپ شوفاژ خاموش شود رادیاتورهای شما معمولاً از مدار خارج میشود . لازم است پمپ را بررسی کنید و اگر دارای ترموستات است آن را از مسیر پمپ خارج کنید . رفتین موتورخانه پمپ هم روغن کاری کنید.

سوال : سلام اوّل سرویس ، منبع کوئل دار چه وقت نیاز به اسید شوری دارد ؟ متشکرم (محمد عبد رحیمی )

جواب: سلام جناب عبد رحیمی هر وقت احساس کردین که آب گرم زود تمام میشود یا آب گرمای مطلوب قبل را ندارد و درجه ترموستات دیگ هم زیاد است امّا آب گرم نیست.

سوال : از زیر فن کوئل آب میرود من یک پیرزن تنها هستم و نمیدونم چکار کنم ؟(رضایی سعادت آباد )

جواب : درجواب باید خدمتتون عرض کنم که چند دلیل ممکن است اوّل سوراخ شدن کوئل فن کوئل شما دوّم از شیر فلکه ها آب نشت کند سوم شیلنگ های فن کوئل پوسیده و نشت کند و چهارم اینکه لوله تخلیه آب ( درین ) به مشکل برخورده است با شماره 73092-021 تماس بگیرید تا در اسرع وقت سرویسکار اعزام شود.

سوال : در مورد مینی پمپ مقاله شما را مطالعه کردم ، دو سوال دارم آیا صدای پمپ آزار دهنده است و سوال بعدی اینکه در سقف کاذب حمام میتوان این پمپ را نصب کرد خسته نباشد .

جواب :اوّل اینکه این پمپ ها بیصدا نیست امّا کم صدا است و بعد اینکه بله به شرط وجود لوله اصلی در حمام میتوان این پمپ را در سقف کاذب نصب کرد.

سوال : با سلام و تشکر از اطلاعات موجود در سایت شما ، سوال من این است که پکیج دیواری را میتوان برای دو طبقه نصب کرد ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین 

جواب : در جواب باید عرض کنم که خیر پکیج دیواری فقط برای یک طبقه جوابگو است البته که بعضی همکاران با نصب پمپ کمکی این کار را انجام داده اند امّا جواب مطلوبی دریافت نکرده اند .

سوال : رله مشعل های گازی قابل تعمیر است ؟ و کجا تعمیر میکنند؟ 

جواب : بله قابل تعمیر است البته اگر گارانتی داشته باشد به فروشنده مراجعه کنید و از گارانتی آن استفاده کنید و اصولاً فروشندگان لوازم شوفاژسفارش تعمیر رله مشعل را قبول میکنند.

سوال : برای تعمیر یا تعویض دیگ شوفاژ چه باید کرد ؟

جواب : اگر مدل دیگ شوفاژ را میدانید با مدل دیگ از طریق سایت فروشگاهی هوایش به آدرس havayesh.com  به صورت آنلاین خرید کنید و از طریق تلفن73092-021 یا سایت اوّل سرویس برای تعویض دیگ سرویسکار درخواست کنید . اگر مدل دیگ را نمیدانید عکس آن را از طریق فضای مجازی به شماره 09302031200 ارسال کنید تا بررسی شود .

شما عزیزان هر سئوالی دارید میتوانید تقاضای کارشناس تلفنی یا حضوری داشته باشید .