Call Now

دیگ چگالشی

دیگ چگالشی
08 سپتامبر 2021

دیگ چگالشی

 

دیگ چگالشی یکی دیگر از تجهیزات تاسیسات ساختمان است که وظیفه آن گرم کردن آب می باشد . این دیگ ها با جذب گرمای بخار آب در گازهای خروجی این انرژی به گرمای حاصل از احتراق سوخت اضافه می شود ولی در دیگ های معمولی انرژی گازهای خروجی از بین می رود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی دیگ چگالشی می پردازیم.

مزایای دیگ های چگالشی

راندمان بالا :

دیگ چگالشی دارای راندمان بسیار بالایی است که در موتورخانه های قدیمی و منبع دوجداره مناسب نبودن عایق بندی دیگ ، وجود رسوبات در داخل پره ها و عدم تناسب ظرفیت حرارتی باعث پایین بودن راندمان موتورخانه می شد ولی در این دیگ های چگالشی میزان مصرف سوخت کمتر و باعث کاهش هزینه ها و کاهش مصرف انرژی می شود.

قابلیت تغییر ظرفیت و کنترل پذیری:

در این دیگ ها با قابلیت تغییر ظرفیت از ۱۷٪ تا۱۰۰٪ به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی می توان صرفه جویی کرد که با توجه به تکنولوژی این دیگ ها این فرایند به صورت اتوماتیک انجام می شود.

قابلیت سیستم کنترلی پیشرفته و هوشمند

دیگ چگالشی دارای سیستم کنترلی پیشرفته هوشمند است که محیط را بر اساس اندازه گیری دمای هوا با قابلیت برنامه ریزی روزانه ، ماهانه و غیره می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و این دیگ ها دارای قابلیت های دیگری هم می باشند کنترل همزمان چند مدار گرمایشی مانند گرمایشی استخر ، گرمایشی از کف ، آب گرم مصرفی ، سیستم سولار را انجام می دهند و دارای سیستم کنترل از راه دور جهت مدیریت و برنامه ریزی دیگ را دارند و دارای صفحه نمایشگر هستند که با انتخاب گزینه Economy سوخت به طور کامل بهینه مصرف می شود.

کاهش میزان فضای اشغال شده

این دیگ ها به علت کوچک بودن ابعاد و پایین بودن وزن سبب کاهش هزینه های حمل و نقل می شوند و نیازی به فونداسیون برای نصب ندارند و قابلیت جا گذاری را در دیوار دارند و مانند دیگ های معمولی و منبع دوجداره جای بسیار زیادی را اشغال نمی کنند.

سهولت در نصب و راه اندازی

یکی دیگر از مزایای دیگ چالشی این است که تمامی اتصالات این دیگ ها در بالای دیگ قرار می گیرند و لوله کشی و اتصالات آن به راحتی انجام می شود و این دیگ ها نیاز به تعمیر چندانی ندارند و دسترسی راحت به تمام اجزا از طریق پانل جلوی سیستم می باشد.

کم صدا بودن و کاهش میزان صدا

یکی از مزایای مهم این دیگ ها پایین بودن صدای دیگ می باشد که این دیگ ها کاملا بی صدا و بدون لرزه و ارتعاش هستند و نیازی به فونداسیون زیرسازی ندارند.

عملکرد دیگ های چگالشی

دیگ چگالشی گازهای داغ اگزاست را که تلف می شود را جذب می کند ، در ادامه بخار آب موجود در گازهای خروجی محصول احتراق با از دست دادن گرمای نهان تبخیر به آب مایع یا کندانس تبدیل می شوند و این گرمای نهان به آب داده می شود که این عمل بازدهی دیگ را تا ۱۲٪ بالا می برد .  بنابراین می توان گفت که بخارآب یکی از محصولات احتراق است که در دیگ های معمولی از دودکش خارج می شود ولی در دیگ چالشی با استفاده مجدد از گازهای اگزاست جهت گرم کردن هوای ورودی به دیگ دمای گازها را تا ۶۰ درجه سانتیگراد پایین می آورد که این کاهش دما باعث بخار آب به حالت مایع می شود که به این پدیده کندانس می گویند و دیگ های که این تکنولوژی را دارند را دیگ چگالشی یا دیگ کندانس می گویند.

قیمت دیگ چگالشی

قیمت دیگ چگالشی نسبت به دیگ های معمولی بسیار زیاد می باشد ولی اگر نصب و تعمیر و سرویس سالیانه دیگ های معمولی را در نظر بگیرید به صرفه ترین کار این است که از دیگ های چگالشی استفاده کنید چون فقط یک بار هزینه می کنید به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت هوایش مراجعه و قیمت این دیگ ها و منبع دوجداره را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

دیگ چگالشی دارای پیشرفته ترین تکنولوژی برای گرم کردن آب مصرفی و گرم کردن محیط خانه می باشد و اکثرا در تمام دنیا از این دیگ ها برای ساختمان ها و مراکز اداری استفاده می شود به همین منظور شما می توانید با ارتباط با شرکت هوایش از نحوه خرید این دیگ ها و منبع دوجداره اطلاع حاصل کنید.