Call Now

هیتربرقی صنعتی

هیتربرقی صنعتی
08 آگوست 2021

هیتربرقی صنعتی

هیتربرقی صنعتی یکی از وسایل گرمایشی می باشد که این نوع هیتر برای کسب و کارهای بزرگ و محیط های بزرگ کاربرد دارد و همینطور به علت کم حجم بودن در سوله ها و کارخانجات و کارگاه ها کاربرد دارد و دارای گرمای بسیار خوبی است و انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند . به همین منظور ما در این مقاله به بررسی این نوع هیترها و ویژگی های آن می پردازیم.

هیتربرقی چیست؟

هیتربرقی صنعتی از جمله وسایل تولید گرما با نیروی برق می باشد که به دلیل داشتن المنت های قدرتمند و دارا بودن فن ، توانایی تامین گرمای محیط را دارد . این هیترها برای تولید گرما نیاز به برق دارند و از این هیترها به عنوان یک بخاری دیواری هم می توان در محیط های مختلف از آن استفاده کرد .

مشخصات هیتر برقی صنعتی

هیتربرقی صنعتی دارای ترموستات دما بوده و قابلیت تنظیم حرارت را در دو حالت ۵/۱ و ۳ کیلووات را دارا می باشد و بر روی بدنه هیتر قرار دارد و از طریق الکتروفن هدایت گرما را به عهده دارد . جنس بدنه این هیترها از گالوانیزه ضخیم می باشد که با رنگ الکترواستاتیک نسبت به ضربه ، گرما و تابش نور خورشید مقاوم می باشد . این هیترها دارای صدای بسیار پایین هستند و باعث آلودگی صوتی در محیط اطراف نمی شوند . فن این دستگاه به صورت مستقل روشن و خاموش می شود و همین ویژگی باعث می شود که در زمان خاموش بودن دستگاه گردش هوای گرم ایجاد و راندمان سیستم بالا می رود و در مصرف برق صرفه جویی می شود .

ویژگی های دستگاه هیتربرقی صنعتی

هیتربرقی صنعتی با توجه به ویژگی هایی که دارد در اکثر مکان ها مانند کارگاه ها ، محیط های صنعتی ، گلخانه ها ، ویلاها ، سالن های ورزشی ، سالن های پرورش طیور و مرغداری ها و غیره کاربرد دارد و به عنوان یک بخاری دیواری هم می توان آن را به دیوار نصب کرد.

بدنه : بدنه این دستگاه از مهمترین قطعات دستگاه های صنعتی است و به خاطر افزایش مقاومت هر چه بیشتر این دستگاه ها در مقابل زنگ زدگی بدنه از گالوانیزه می باشد و باعث افزایش طول عمر دستگاه است و این دستگاه ها در محیط های که رطوبت دارد مانند گلخانه ها و مرغداری ها به خوبی کار می کنند .

المنت ها : دستگاه هیتر برقی صنعتی دارای ۶ المنت مخصوص و کم مصرف است که توان تولید گرمای بالایی را برای دستگاه ایجاد می کند و امکان کنترل گرمای تولیدی در این المنت ها با استفاده از کنترل مخصوص روی دستگاه انجام می شود.

فن : بدنه بسیاری از هیترهای برقی با تولید گرما گرم می شود و گاهی گرمای آن باعث مشکلاتی می شود اما این فن ها این مشکلات را حل کرده و قدرت هوادهی ۱۳۰۰ مترمکعب را در ساعت دارند و این فن ها ترموستات داخلی دارند و به این صورت است که فن پس از خاموش شدن المنت ها تا زمانی که المنت ها سرد شوند به کارکرد خود ادامه می دهد تا گرمای تولید شده توسط المنت ها به بهترین شکل مصرف شود و از اتلاف انرژی جلوگیری شود .

برق مصرفی :  دستگاه هیتر برقی صنعتی به منظور تامین انرژی نیاز به برق ۳ فاز صنعتی با ولتاژ ۴۰۰ وات دارد ‌. این دستگاه دارای یک سوکت ۵ شاخه ی سه فاز است که امکان اتصال آسان به کابل تغذیه را فراهم می کند .

ترموستات دمایی هیتربرقی صنعتی

در هیتربرقی صنعتی ترموستات دمایی یکی از ویژگی های این دستگاه می باشد که دارای عملکرد دوگانه است و به وسیله این ترموستات دمای محیط را مناسب می کند و با کنترل محدوده دمایی مشخص می شود . این ترموستات ها دمای المنت ها را به صورت لحظه ای چک می کند و اگر دما زیاد شود ترموستات جریان ورودی به المنت را به صورت اتوماتیک قطع می کند تا مشکلی پیش نیاید .

کنترلرهای دستگاه هیتر برقی صنعتی

بر روی این هیترها دو کنترلر وجود دارد :

کنترلر قدرت دستگاه

این کنترلر میزان قدرت مصرف دستگاه را مشخص می کند که دارای ۵ مقدار قابل تنظیم است ۵-۱۰-۱۵ که فن همراه با تولید گرما به صورت اتوماتیک روشن خواهد شد و در حالت عملکرد خالی فن در حالت اول المنت روشن نمی شود و هوادهی به صورت هوای معمولی است و در آخر به دلیل گرم بودن المنت ها گرما نیز با عملکرد فن تولید می شود .

کنترلر ترموستات

یکی دیگر از کنترلرها کنترلر تنظیم ترموستات محیطی است و امکان تنظیم دما به صورت حداکثر و حداقل می باشد و با تنظیم میزان بین این دو می توان دمای مناسب محیط را تعیین کرد و دستگاه در زمان رسیدن به آن دما خاموش می شود .

نصب دستگاه هیتر برقی صنعتی

این دستگاه ها دارای پایه ای مخصوص است که می توان آن را بر روی زمین ، دیوار و سکو قرار داد . این هیترها را به عنوان بخاری دیواری در هر مکانی می توان استفاده کرد و با پایه های که دارد قابل تنظیم زاویه و در نتیجه پرتاب باد به اندازه ۱۵ درجه به بالا و ۱۵ درجه به پایین می باشد . وزن دستگاه ۲۰۰ کیلوگرم است و به راحتی قابل جا به جایی می باشد .

سخن پایانی

دستگاه هیتر برقی صنعتی قابل استفاده در اکثر محیط ها می باشد و امروزه اکثر افراد از این دستگاه برای کارخانجات و کارگاه ها و حتی منازل مسکونی خود به عنوان یک بخاری دیواری استفاده می کنند . این دستگاه باعث افزایش تولید گرما و تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی می شود و در مصرف برق صرفه جویی می کند به همین دلیل شما می توانید با شرکت هوایش ارتباط و از نحوه خرید و سفارش این هیتر یا بخاری دیواری اطلاع حاصل کنید .